הטיול היוקרתי לצפון הודו – 16 לילות

הטבע והנופים של צפון הודו וההימלאיה עם פינוקים יוקרתיים במיוחד! לינה במלונות בוטיק, מסעדות שף נהדרות, הטיול המושלם.

חבל ארץ

צפון הודו – ההימלאיה הירוקה

מדינות

אוטאראנצל, הימצ’ל פרדש, פאנג’ב

עונה מומלצת

אפריל עד אוקטובר

משך הטיול

16 לילות

תחבורה

רכבת, רכב פרטי, טיסת פנים

לינה

מלון מורשת בדלהי, מלון ברישיקש בחדר הפונה לנהר הגנגס, מלון ספא יוקרתי, מלון בוטיק טיבטי במקלוד גאנג׳

אוכל

קורס בישול בחווה לגידול תה, מסעדות שף

התבלינים שהוספנו למסלול:

הצעה לטיול בהימלאיה ההודית. נטפס מעלה אל ההרים, אל הנופים והתרבויות המגוונים שהודו מציעה.

נבקר בעיירת הנופש שימלה, במנזרים טיבטים –  בודהיסטים ומרכזי אומנות בדהרמסלה ובעמק קנגרה, במלון ספא יוקרתי, במקדש הזהב באמריצר, ובעמק בנג’ר העשיר בכפרים מבודדים שבהם מוסיפים החיים להתנהל ממש כמו לפני מאות שנים.

לא נוותר גם על ביקור בעיר הגדולה – דלהי הבירה. נבקר באתרים היסטוריים ומודרנים, בשווקים ובסמטאות ונהנה מן הצבעים והריחות.

נהנה מטיסה במסוק פרטי עם נופי הימלאיה מרהיבים, נטעם מן המטבח ההודי בקורס בישול בבית משפחה מקומית, ונצא לטיול ריקשות חוויתי ברחובות העיר, נחלץ עצמות בשיעור יוגה, ניפגש לשיחה עם נזיר טיבטי ועוד…

לא לפספס את הטיפולים האירוודים בספא של מלון אננדה, במיוחד את ה: שירודהרה – טיפול נסך שמן על איזור המצח והעין השלישית.

מסלול הטיול

יום 1

בשדה התעופה יקבל את פניכם נציג שלי, אתו תיסעו אל בית המלון. לאחר התארגנות וארוחת בוקר נצא לסיור בדלהי, בירת הודו, עיר עצומה בעלת היסטוריה עשירה הבאה לידי ביטוי בארכיטקטורה המגוונת והמרשימה שבה ובצבעים ובריחות האופפים אותה. נבקר בחלק החדש של העיר (ניו-דלהי) אותו בנו הבריטים – בשדרת השלטון ובשער הודו,  במקדש סיקי מעניין, במקדש הלוטוס (הבהאיים), בקבר הומאיון,  בהשראתו נבנה הטאג’ מהאל, ובאתרים נוספים.

לינה בדלהי במלון  המורשת אימפריאל – קישור לאתר המלון

יום 2

נצא בשעות הבוקר לתחנת הרכבת בדלהי. תחנת רכבת גדולה והומה. רציפי התחנה גדושים אנשי עסקים מקומיים, סגפנים ואנשי דת, נשים לבושות סארי, דוכני מזון וצ’אי מהביל וריחני. כאן ההמתנה לרכבת היא חוויה בפני עצמה והודו האמתית נחשפת במלוא הדרה. ניסע ברכבת נוחה במחלקה 1, ממוזגת ומהירה מדלהי לכיוון העיר הארידוואר. בהארידוואר יקבל את פניכם נציג שלי איתו תצאו לסיור בעיר, אחת מארבעת הערים הקדושות ביותר בהודו. הארידוואר היא אחד מן המקומות בהם טפטפה טיפה מנקטר האלמוות העצמתי במהלך המלחמה המיתולוגית של האלים בשדים על הנקטר. בעיר מקדשים רבים וחשובים, עולי רגל רבים וטקסים דתיים. אין תיירים מערביים רבים המבקרים בעיר ולכן האופי ההודי של המקום מורגש כאן במיוחד. בערב נחזה בטקס הפוג’ה המרתק על גדת הגנגס בהארידוואר, ולאחר מכן נמשיך בנסיעה קצרה לרישיקש.

לינה ברישיקש במלון בוטיק לשפת נהר הגנגס בחדר פונה לנהר – קישור לאתר המלון

יום 3

רישיקש ממוקמת בנקודת המפגש בין הרי ההימלאיה למישורי הודו.  כאן נהר הגנגס הקדוש יוצא מן ההר ומתחיל את דרכו הארוכה במישור. העיירה מפורסמת באשרמים שבה (מקום לימוד ותרגול רוחני), בטקסים המיוחדים אשר עורכים המאמינים לכבוד האלה גנגה, במקדשים המרשימים ובשווקים הצבעוניים. בשנות ה-60 חיו כאן חברי להקת ה”חיפושיות” באחד האשרמים שבעיירה. נבלה באזור הכפרי של רישיקש (ראם-ג’ולה ולקסמן-ג’ולה), נבקר במקדשים, באשרמים ובשוק המקומי. ניפגש עם סאדו, סגפן שיספר לנו על אורח החיים המיוחד שלו.

בערב נצפה בפוג’ה (טקס דתי) על גדות נהר הגנגס. בכל ערב מתכנסים עשרות נזירים מבוגרים וילדים – פרחי כהונה, תלמידי האשראם הסמוך, לשיר שירי הלל לנהר ולאלים ולהגיש מזון ופרחים לנהר האהוב. נספוג את הטעמים והניחוחות של המטבח ההודי בסדנת בישול בבית משפחה מקומית.

לינה ברישיקש במלון בוטיק לשפת נהר הגנגס בחדר פונה לנהר – קישור לאתר המלון

ימים 4-5

נצא ברכב בנסיעה קצרה מרישיקש למלון אננדה היקרתי. זהו מלון ספא המציע מגוון טיפולים ופעילויות ברוח האיורוודה. נבלה יומיים נינוחים במלון ונהנה מטיפולים איורוודים, שיעורי יוגה וספא מפנק. המלון ממוקם על רכס ההימלאיה שמעל רישיקש וסביבו כפרים ציוריים. נטייל בשבילי הליכה יפים ונחזה בנופים המושלגים.

לינה באננדה – קישור לאתר המלון

יום 6

נצא במסוק פרטי ממאננדה אל העיר שימלה – בירת הימאצ’ל פראדש.

מהמסוק נשקיף על נופי ההימלאיה הירוקים. לאחר ההגעה והתמקמות בבית המלון נצא להיכרות ראשונית עם העיר. נבקר בכנסיה שבעיר, במוזיאון מעניין, וברחוב הראשי שבנוי בצורת טיילת ממנו נשקפים נופים פנוראמיים מרהיבים של הרי ההימלאיה המושלגים.

לינה בשימלה במלון אוברוי – קישור לאתר המלון

יום 7

את העיר שימלה בנו הבריטים כבירת הקיץ שלהם כשרצו להימלט מן החום הרב במישורים של הודו. זוהי עיירה ציורית הממוקמת על פסגת רכס הרים מקסים ומיוער בארזים ובאשוחים, בנויה בסגנון אירופאי ומשובצת מבנים קולוניאליים מעניינים ומרשימים. נבקר בשווקים המקומיים, במקדש המוקדש לאל האנומן – אל הקוף שם נפגוש גם את הקופים של שימלה ,נהנה מנסיעה ברכבל ממנו נשקיף על נופי האזור ונצא לטיול רגלי באזור המיוער של שימלה.

לינה בשימלה במלון אוברוי – קישור לאתר המלון

יום 8

בימים הקרובים נבקר בעמקים הירוקים של ההימלאיה, בכפרים נידחים ואזורים לא מתויירים, נצא לדרך ירוקה ויפה, בינות לכפרים קטנים ונהרות שוצפים, לכיוון עמק בנג’ר. כאן באזור נוכל לפגוש תרבות הינדו שונה (הררית), סגנון בנייה ייחודי לאזור ונופים קסומים. נחצה את מעבר ההרים ג’אלורי פאס בגובה 3200 מטרים. נעצור לתצפית על הנוף המרהיב ועל שדות פרחי הבר המקיפים את האזור ולאחר מכן נגלוש אל העמק.  

לינה בעמק בנג’ר באירוח משפחתי כפרי (צימרים איכותיים).

 

יום 9

נקדיש את היום לטיולים רכובים ורגליים בעמק בנג’ר. ראשוני המתיישבים בעמק הגיעו לכאן לפני מאות שנים בעקבות שטחי המרעה העצומים הנפרשים מכל עבר. נבקר בכפר ג’יבי ובכפר באו, במקדשים עתיקים ובמבצר העתיק שנבנה על ידי מלך קולו. נהנה מן הנופים הקסומים ומפסגות ההרים המושלגים המקיפים את העמק.

לינה בעמק בנג’ר באירוח משפחתי כפרי (צימרים איכותיים).

יום 10

נצא מעמק בנג’ר לכיוון העיר מנדי. שם נפנה מערבה וניכנס לעמק קנגרה. נגיע אל האירוח המשפחתי המיוחד בו נלון ולאחר התארגנות נצא לסיור במטעי התה ובמפעל לייצור תה של המשפחה. נתרשם מתהליך הגידול והפקת התה ונטעם מן הסוגים השונים. בבית המשפחה נהנה מסדנת בישול הודי.

לינה בכפר פאלמפור באירוח משפחתי בחווה לגידול תה – קישור לאתר המלון

 

יום 11

נבלה יום נוסף בעמק קנגרה נתרשם ממטעי התה הרבים וממספר אתרים בודהיסטים והינדואיסטים מעניינים, מנזרים מפוארים וחדישים, מקדשים עתיקים בהם ישנה תנועה ערה של עולי רגל וטקסים מעניינים. נבקר במכון נורבלינקה – מכון לשימור האומנויות והתרבות הטיבטית, נתרשם מסדנאות האומן השונות בהם לומדים ויוצרים אמנות טיבטית מסורתית.

לינה בכפר פאלמפור באירוח משפחתי בחווה לגידול תה – קישור לאתר המלון

יום 12

נצא ברכב בנסיעה קצרה מעמק קנגרה אל דהרמסלה, או למעשה העיירה מקלוד גאנג’ הסמוכה לה, המהווה מרכז בודהיסטי חשוב. החל משנות ה-50, בעקבות הגלייתו של הדלאי לאמה מטיבט לכאן הגיעו, ועדיין מגיעים, אלפי פליטים טיבטיים לאזור. הם מחפשים קרבה למנהיגם הגולה ומקלט מדיני מפני הכיבוש הסיני ואינם חדלים לנסות בדרכי שלום לשחרר את טיבט. תיירים רבים נמשכים לכאן בשל אופיו הרוחני של המקום ונשארים כאן לתקופות ארוכות ללימודי יוגה, מדיטציה ובודהיזם טיבטי. לאחר התארגנות בבית המלון נצא לסיור ברחוב הראשי של העיירה.

לינה באזור מקלוד גאנג’ – קישור לאתר המלון

ימים 13-14

נבלה את הימים הבאים בדהרמסלה. נבקר במנזרים ואתרים  מעולם הבודהיזם באזור מקלוד גאנג’. נבקר, כמובן, במתחם צוגלאגקהאנג, מעונו הרשמי של הדלאי לאמה, ובכפרים הסמוכים בהגסו ודהרמקוט, מהם נשקפים נופים יפים. נהנה מטיולים רגליים באזור ההררי שמעל דהרמסלה, נבקר במפלי המים ונהנה מן הנופים. ניפגש לשיחה עם נזיר טיבטי ואיתו נתנסה במדיטציה.

לינה באזור מקלוד גאנג’ – קישור לאתר המלון

יום 15

נפרד מהרי ההימלאיה בהם בילינו את הימים האחרונים ונרד לשפלה, לכיוון העיר אמריצר, העיר הקדושה ביותר לבני הדת הסיקית. פירוש השם אמריצר הוא “בריכת הנקטר” על שם הבריכה הקדושה אשר במרכזה ניצב מקדש הזהב המפורסם. נתרשם מן המקדש ומשאר המבנים המיועדים לאלפי עולי הרגל המגיעים לכאן בכל יום. נבקר במתחם האוכל העצום של עולי הרגל וגם במעבר הגבול בין הודו לפקיסטאן שם מתקיים מדי ערב טקס חילופי המשמר. טקס חגיגי עם קהל ססגוני…

נחזור בערב לביקור נוסף במקדש הזהב ונחזה באורות הרבים המאירים אותו בשעות הערב.  ובטקס מיוחד שמתרחש בו.

לינה באמריצר במלון טאג’ – קישור לאתר המלון

יום 16

נצא בבוקר בטיסה אל דלהי. בהתאם לזמן שברשותנו נשלים את ביקורנו באתרים, בשווקים ובסמטאות העיר העצומה הזו. נבקר בחלק העתיק של העיר (אולד-דלהי):  במסגד יום השישי, בשווקים הצבעוניים, במבצר האדום ובמקדש הג’ייני. נצא לטיול ריקשות חוויתי בין השווקים והסמטאות ונספוג את האווירה ההודית.

לינה בדלהי במלון  המורשת אימפריאל – קישור לאתר המלון

יום 17

לאחר עוד בוקר קסום בדלהי, נצא לשדה התעופה ובטיסה לארץ.

כל  הטיולים באתר הם דוגמאות בלבד ומובאים כ״הצעת הגשה״.
להתאמת הטיול שלכם והצעת מחיר אישית פנו אלינו ללא התחייבות

אולי יעניינו אותך טיולים נוספים

טיול להימלאיה הירוקה – 14 לילות

טיול לאזור הכי ירוק של ההימלאיה, נהר הגנגס וההינדואיזם ברישיקש, טיולים רגליים בעמק בנג'ר, הבודהיזם בדהרמסלה והסיקים באמריצר.

דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר