דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

חבל ארץ

דרום הודו ומומבאיי

מדינות

טאמיל נאדו, קראלה, מאהראשטרה

עונה מומלצת

ספטמבר עד אפריל

משך הטיול

15 לילות

תחבורה

רכב פרטי, טיסות פנים, ריקשה, סירה

לינה

אירוח משפחתי אותנטי בחוות תבלינים, לינה לשפת האגם בקומאראקום, לינה בעיר העתיקה בקוצ’ין

אוכל

קורס בישול בבית משפחה מקומית, דוכנים ואוכל רחוב בסיור מיוחד במומבאיי

התבלינים שהוספנו למסלול:

טיול לדרום היבשת ההודית למפגש עם התרבויות, הטבע והנופים הקסומים.
נבקר בעתיקים שבמקדשי הודו בהם הפעילות הדתית לא פוסקת כבר מאות שנים והאותנטיות טרם פגה. נשאף אויר הרים מבושם בריחות התבלינים ונצעד בשבילים מהם נשקפים נופים ומחזות מרתקים.
נבקר בפונדיצ’רי הקולוניאלית, במדוראי הסואנת ובמקדש מינקשי הססגוני, בקוצ’ין נפגוש את שרידי הקהילה היהודית ששיגשגה כאן מאות שנים ובמונאר נהנה מן הנופים הירוקים וממטעי התה האינסופיים. נתארח בבית משפחה מקומית ונחווה את אורח החיים הכפרי.
בטיול נשים דגש על שהות בשווקים ובכפרים המקומיים כדי לחוש באמת את קצב החיים והאוירה המקומית, ונהנה מאטרקציות מקוריות: טיול ריקשות חוויתי, טרק רגלי, רכיבה על פילים, שייט בבית סירה מפנק ועוד…

אחד משיאי הטיול הוא הביקור בתעלות המים בקראלה, ההמלצה שלנו - צאו לשייט ממש מוקדם בבוקר יחד עם זריחת השמש...

מסלול הטיול

יום 1

לאחר הנחיתה במומבאי נצא בטיסה פנימית אל הבירה הבלתי מעורערת של דרום הודו – צ’נאי, או בשמה הקדום מדראס, העיר הרביעית בגודלה בהודו.
מצ’נאי נצא ברכב (1 ש’)לכיוון עיירת החוף השלווה מאהאבאליפוראם המשלבת חוף ים מקסים ומקדשים מרשימים. לאחר ההגעה ובהתאם לזמן נצא לסיור קצר בעיירה.
לינה במאהאבאליפוראם.

 

יום 2

את היום נקדיש להיכרות עם העיירה המפורסמת בזכות מקדשי החוף המסותתים בסלע בצורה ייחודית ומרהיבה, בליווי מדריך מקומי. העיירה נחשבת למרכז פיסול באבן. נתרשם מן האמנים והפסלים העובדים בסדנאות, נבקר במקדשים המפורסמים, בחוף הים היפה ובכפר הדייגים. ניסע גם לביקור בעיר קאנצ’יפורם, אחת משבע הערים הקדושות בהודו, ונבקר במקדשים בעיר.
לינה במאהאבאליפוראם.

יום 3

נצא לכיוון טאנג’ור. בדרכנו נעצור לביקור בפונדיצ’רי, מושבה צרפתית במקור וכיום עיירת חוף הודית שלווה. נבקר באשראם סרי ארובינדו המפורסם המושך אליו מאמינים מכל העולם המחפשים את ברכתו של הקדוש (סרי פירושו קדוש) אשר הותיר אחריו מורשת רוחנית ענפה.
נבקר גם באורוביל – אזור בו מתקיימת קהילה אוניברסלית המנסה לקיים דרך חיים אחרת, שונה מהמקובל בחיבור לטבע ולחברי הקהילה האחרים. הקהילה מורכבת מאנשים בני לאומים שונים המתעלים מעל הבדלי אמונה, פוליטיקה ולאום.
בשעות הערב נגיע לטאנג’ור, בירתה העתיקה של ממלכת צ’ולה.
לינה בטאנג’ור.

 

יום 4

נבלה את היום בטאנג’ור. נבקר במקדש בריהאדישווארה, הגבוה ביותר בהודו. הוא מתנשא לגובה של מעל 60 מטרים והוכר על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי. נתרשם מפעילות דתית מעניינת לכבוד האל שיווה במקדש ומחיי היום יום על גדת הנהר.
לינה בטאנג’ור.

יום 5

בבוקר נצא מטאנג’ור לכיוון אחת הערים העתיקות והמרתקות ביותר בדרום הודו – מדוראי. בדרכנו נבקר בטריצ’י ומקדשיה המיוחדים. מדוראי זוהי עיר תוססת, אליה מגיעים אלפים של עולי רגל לביקור במקדש מינקשי המרהיב. זהו אחד המקדשים הגדולים והפעילים ביותר בהודו והאווירה כאן מיוחדת במינה.
בערב נשתתף בפוג’ה (טקס דתי) במקדש, טקס אשר מתקיים כאן מדי ערב כבר מאות שנים.
לינה במדוראי.

יום 6

את היום נקדיש לביקור בעיר. נחזור לביקור מקיף ויסודי במקדש מינקשי. המקדש מעוטר בשלל צורות, פסלים וצבעים, בסגנון צעקני במיוחד, ובהחלט משקף את האהבה של ההודים לצבעוניות. ניצבים בו 12 מגדלים אדירים מעוטרים במאות דמויות מן המיתולוגיה ההודית. שטחו של המקדש כ-60 דונם וכ-10,000 עולי רגל מבקרים בו מדי יום ומבקשים את ברכתה של האלה מינקשי.
נבקר בשווקי העיר הססגוניים, בהם ניתן לרכוש בדים, פרחים, תבלינים, מיני מאכלים ועוד ונצא לטיול חוויתי על גבי ריקשת אופניים ברחובות העיר והשוק.
לינה במדוראי.

 

יום 7

נסיים את ביקורנו במדינת טאמיל נאדו וניכנס אל מדינת קראלה העשירה בשדות תבלינים ומטעי קוקוס אינסופיים. בדרכנו נהנה מנופים טרופים ירוקים ונעבור מן המישורים אל הגבעות הירוקות של קראלה. נגיע אל מונאר – ממלכת התה של דרום הודו. אחרי התארגנות קצרה בבית המלון נצא לסיור בעיירה ובאזור.
לינה במונאר.

יום 8

ניסע לפארק הלאומי ארויקולם. נשוטט במטעי התה הירוקים, ונצפה בנשים העוסקות בקטיף העלים. כאן תוכלו אולי לראות את יעלי הסלע הנדירות אשר חיות באזור. נבקר במפעל ובמוזיאון התה ונתרשם מהתהליך שעלי התה עוברים מהמטעים ועד לכוס התה וכמובן נטעם מסוגי התה השונים…
נהנה מטיול ג’יפים בשבילי הגבעות המוריקות, ונצא לטרק רגלי באזור.
לינה במונאר.

 

ימים 9-10

נסע אל אזור כפרי מיוחד, שם נתארח יומיים בחוות תבלינים בביתם של זוג מקסים. הבית שוכן בסביבה ירוקה קסומה, מוקף יערות ושדות. כאן תוכלו לחוות את סגנון החיים המקומי האותנטי, תיהנו מקורס בישול ריחני וטעים בהדרכתה של המארחת שלנו ומן השלווה האופפת את האזור וממגוון פעילויות מהן תוכלו לבחור כרצונכם.
נצא לטיול רגלי בשבילי היער ובינות לחוות הרבות באזור ונבקר בחוות תבלינים מקומית בליווי הסברים על סוגי התבלינים והשימוש בהם בבישול ובתרבות ההודית. נבקר בבית ספר מקומי כפרי ונחלץ עצמות בשיעור יוגה. נסע לביקור במפלי המים המרהיבים שבאזור ונהנה מן הטבע במיטבו.
לינה באירוח משפחתי כפרי ברמה גבוהה.

 

יום 11

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מן המארחים שלנו ומן הגבעות הירוקות, מריחות התה, ההל הפלפל ושאר התבלינים. נצא לכיוון קומארקום, השוכנת לגדות אגמים ציוריים, ולגדות תעלות המים של קראלה. אחרי התארגנות בבית המלון המיוחד נצא לסיור באזור, נבקר בשמורת הציפורים ונצא לטיול רגלי לביקור בכפר קטן ומיוחד.
לינה בקומארקום לשפת האגם ותעלות המים.

יום 12

נפתח את היום בשייט בסירה פרטית בזריחה לאורכן של תעלות המים המיוחדות, נצפה בציפורים ובמקומיים המתניידים כאן בסירות, נבלה את היום באזור קומארקום והעיירה אלפיי, לקראת הצהריים נצא ל 3 שעות שייט בבית סירה לאורך תעלות המים והאגמים היפים של קראלה. נתרשם מן האיים והלגונות עטורי עצי הקוקוס, נכיר מקרוב את אורח החיים המיוחד של התושבים החיים כאן, על גדות התעלות וגם במים ונהנה מאוכל קראלי מסורתי שיכין הטבח הפרטי שלכם על הסירה. 
לינה בקומארקום לשפת האגם ותעלות המים.

יום 13

נצא בבוקר אל עבר קוצ’ין, עיר הנמל המכונה “מלכת הים הערבי” מוכרת לנו בשל הקהילה היהודית הגדולה שחיה כאן בעבר, אך היא טומנת בחובה שילוב של תרבויות ודתות רבות. לאחר התארגנות בבית המלון נצא לסיור בעיר.
בערב נצפה במופע מחול מסורתי בתיאטרון המקומי.
לינה בקוצ’ין בעיר העתיקה

 

יום 14

נבלה את היום בקוצ’ין ונשלים את ביקורנו בעיר המרתקת הזו. נבקר בבית הכנסת העתיק אשר נבנה בשנת 1568 וקומץ יהודים אשר חיים כאן דואג לשמר אותו ואת ספרי הקודש שבו. נהנה מן הריחות בשוק התבלינים הססגוני, נתרשם מן הכנסייה והארמון אשר בנו הפורטוגלים בימי שלטונם כאן, ומן הדייגים המקומיים אשר משתמשים ברשתות הדייג הסיניות המרשימות.
לינה בקוצ’ין בעיר העתיקה

 

יום 15

נצא בטיסה אל העיר הגדולה – מומבאי. הכרך העצום הזה משקף את הודו על כל גווניה – את העושר הבלתי נתפס של עשירי הודו, את השפעת הקולוניאליזם ואת המבנים הגרנדיוזים שהבריטים הותירו אחריהם. בדהובי גהט – המכבסה הגדולה בעולם נפגוש גם את העוני ואת עבודת הכפיים הקשה בה עוסקות השכבות החלשות. נצא לנסיעה בטיילת ה”מארין דרייב” שלחוף הים ובאתרים נוספים בעיר. נהנה מסיור בעקבות דוכני מזון בעיר ונהנה מן הטעמים העוצמתיים של אוכל הרחוב ההודי המשובח.
לינה במומבאי.

 

יום 16

נבלה את היום במומבאי. נבקר בשער הודו ובאזור הנמל וחוף הים, בתחנת ויקטוריה, תחנת הרכבת המרשימה שנבנתה על ידי הבריטים ובאזור קולאבה שוקק החיים. נצא לסיור מודרך בסלאמס – שכונות העוני של מומבאי.
בהתאם לשעת הטיסה נגיע אל שדה התעופה ונצא בטיסה בחזרה לארץ.

כל  הטיולים באתר הם דוגמאות בלבד ומובאים כ״הצעת הגשה״.
להתאמת הטיול שלכם והצעת מחיר אישית פנו אלינו ללא התחייבות

אולי יעניינו אותך טיולים נוספים

טיול להימלאיה הירוקה – 14 לילות

טיול לאזור הכי ירוק של ההימלאיה, נהר הגנגס וההינדואיזם ברישיקש, טיולים רגליים בעמק בנג'ר, הבודהיזם בדהרמסלה והסיקים באמריצר.

דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר