טבע וטרקים

שחושבים על הודו מיד עולה תמונה של שוק צבעוני או גורו שמתרגל יוגה אבל להודו יש צד אחר פחות מוכר אבל מאוד מיוחד…הודו היא גן עדן לאוהבי טבע ובעלי חיים. עדות לכך היא העובדה שהסופר רודריאד קיפלינג בחר למקם את עלילת ספרו “ספר הג’ונגל” בהודו.

שמורות טבע וטיולים רגליים בהודו

בשמורות הטבע של הודו חיים נמרים, אריות, איילים דובים, פילים, ציפורים ועוד… אך ללא ספק הכוכב הבלתי מעורער הוא הטיגריס הבנגלי. בראשית המאה העשרים שוטטו בהודו כ-40,000 פרטים. היום הטיגריסים בסכנת הכחדה, אבל הודות למאמצי שימור ניתן עדיין לראות את החיה האצילית הזו בכמה מהשמורות.  בשמורות הטבע מטיילים עם פקחים שהוכשרו לכך במיוחד והתנועה בתוך השמורות היא בספארי ג’יפים ולפעמים על גבי פילים.

חובבי הטרקים והטיולים הרגליים ימצאו בהודו מגוון עצום של מסלולי הליכה בכל הרמות ובנופים משתנים, בדרום הודו ניתן לצאת לטרק בג’ונגלים בהרי הגהת ולפגוש את התבלינים שגדלים שם באופן טבעי. בטרק בצפון הודו פוגשים את הנופים הדרמטיים של הרי ההימלאיה ואת הכפרים הגבוהים ביותר בעולם.

לפניכם שמורות הטבע והטרקים המומלצים ביותר בהודו:

הפארק הלאומי ראנטמבור במדינת רג’אסטן

לכל טיגריס בשמורה יש שם המורכב מהאות T ואחריה מספר. בעזרת דוגמה שונה מעט של הפסים על גופם ניתן לזהות אותם.

בעבר היה הפארק אזור ציד של המהראג’ות המקומיים. ב-1973 הוכרז הפארק כאזור מוגן לטיגריסים, וב-1980 הוכרז כפארק לאומי.

העונה המומלצת לביקור היא בין אוקטובר לאפריל אז מזג האויר נעים, יש צלמים שיעדיפו את החודשים החמים מאי ויוני אז הטיגריסים נמצאים ליד מקורות המים וקל יותר לאתר אותם.

מיקום | צפון מרכז הודו
עונה מומלצת | בין אוקטובר לאפריל

הפארק הלאומי קאנה

הפארק הלאומי קנהא שוכן באזור הרמות ההודיות המרכזיות וזוכה לפופולריות כשמורת הנמרים הטובה ביותר. הפארק הלאומי הוכרז בשנת 1879 והפך למקלט לחיות בר בשנת 1933. מעמדו שודרג עוד יותר לגן לאומי בשנת 1955.

מיקום | מרכז הודו
עונה מומלצת | בין אוקטובר לאפריל

טרק הבאבא פאס

ההליכה לצידי נהר זורם מתחילה ביערות מחטניים וממשיכה למרחבים לא נגמרים של כרי דשא ירוקים ועשירים בפריחה מרהיבה. מעבר ההרים באבא פאס הוא הנקודה הגבוהה ביותר בטרק בגובה 4850 מטרים אליה יש טיפוס מאתגר וגם הליכה בשלג, מעבר ההרים מפריד בין עמק קינור לעמק פין שיביא אותנו למדבר בצל הגשם, איזור צחיח עם נופים מדבריים דרמטיים, לאחר הירידה מגיעים לכפר מוד משם ניתן להמשיך ברכב לתוך עמק ספיטי המרתק…

מיקום | צפון הודו – מדינת הימצ’ל פרדאש – עמק קינור ועמק ספיטי
עונה מומלצת | ספטמבר ואוקטובר

ה”בייבי” טרק – Sham vally trek

פני השטח מדבריים, הנופים בטרק של הרים עם פסגות מושלגות מסביב, ויש את הפאן התרבותי בטרק במעבר בתוך הכפרים והאפשרות ללון אצל המקומיים, חוויה מיוחדת במינה. זה יכול להיות טרק של יומיים עד 4 ימים תלוי איזה מסלול תבחרו ומה יהיה הקצב…הטרק לא קשה במיוחד ולא מצריך שהות בגובה רב ביחס לטרקים האחרים שבדרך כלל גבוהים וקשים יותר וגם מטיילים ללא ניסיון בטרקים יכולים להנות מהטרק הזה. הנקודה הגבוהה ביותר בטרק סביב 3700 מטרים.

מיקום | צפון הודו – מדינת ג’אמו קשמיר – מחוז לדאק
עונה מומלצת | יולי עד סוף אוקטובר

טיולי טבע וטרקים לדוגמא

טיול להימלאיה הירוקה – 14 לילות

טיול לאזור הכי ירוק של ההימלאיה, נהר הגנגס וההינדואיזם ברישיקש, טיולים רגליים בעמק בנג'ר, הבודהיזם בדהרמסלה והסיקים באמריצר.

דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

הודו שלא הכרת

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר