בהוטן

“גבוה בהרי ההימלאיה בין הודו וסין שוכנת לה ממלכת בהוטן המסתורית – ארץ הדרקון והרעם”

ממלכה בודהיסטית עתיקה שבה הזמן עצר מלכת. גלגלי הזמן נעצרו במקום המיוחד הזה שממשיך להתקיים כמו לפני מאות שנים ויותר, עם מסורת עתיקת יומין וטבע בתולי. תושביה של בהוטן נחשבים לאנשים המאושרים ביותר בעולם.

בטיול בבהוטן נבקר בכפרים ציוריים, בשמורות טבע עשירות בצמחייה ובעלי חיים נדירים, נשלב טיולי הליכה מיוחדים, נשתתף בטקסים במנזרים וניפגש עם האנשים בשווקים ובפסטיבלים הססגוניים.
טיול לבהוטן מאפשר לנו הצצה לעולם אחר, עולם ללא פשע, אבטלה וזיהום אויר, עולם בו הכל בתולי ונקי.

נפאל >
בהוטן
סרי לנקה >

הצעות לטיולים מיוחדים בבהוטן

טיול להימלאיה הירוקה – 14 לילות

טיול לאזור הכי ירוק של ההימלאיה, נהר הגנגס וההינדואיזם ברישיקש, טיולים רגליים בעמק בנג'ר, הבודהיזם בדהרמסלה והסיקים באמריצר.

דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

ארץ המהרג’ות ורישיקש – 13 לילות

טיול לצפון - מרכז הודו המשלב ביקור במקומות קלאסיים ומוכרים לצד מקומות אותנטיים ומיוחדים, נבקר במדינת ראג'יסטאן וברישיקש הקדושה.

*את הטיול לבהוטן ניתן לשלב עם ביקור בהודו או בנפאל

אנו מתמחים בתפירת טיול עצמאי לבהוטן. נבנה יחד איתכם מסלול מיוחד, בפגישה אישית נכין אתכם לטיול ונשיב על כל השאלות. נכין תיק טיול עם מפות ומידע כללי ונקודתי על בהוטן והאתרים שתפגשו. נתאם עבורכם את כל סידורי הקרקע: הלינה, התחבורה וההדרכה בטיול. יתלוו אליכם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית מעולה, מומחים לאזור.

הליווי והשרות בבהוטן יינתנו החל משדה התעופה בנחיתתכם ועד לסיום הטיול והכל בקשר מתמיד איתנו בארץ.

העונה המומלצת לביקור בבהוטן:
מרץ עד מאי: עונת האביב, עונה נהדרת לטיול בבהוטן פריחה מרהיבה ובדרך כלל ניתן יהיה לשלב פסטיבל.

ספטמבר עד נובמבר: עונת הסתיו, הטבע במיטבו לאחר העונה הגשומה, גם בסתיו ניתן ומומלץ לשלב פסטיבל בטיול.

לינה: הלינה בבהוטן במלונות אשר מפוקחים על ידי הממשלה, בכפרים המלונות פשוטים ונקיים וניתן וגם מומלץ להתארח אצל משפחות באירוח משפחתי כפרי. בערים ניתן ללון במלונות איכותיים ברמה טובה מאוד וקיימים גם מספר מלונות בוטיק וספא.

תחבורה: בטיול בבהוטן התחבורה תתבצע בעזרת רכב נוח עם נהג מיומן, אין הרבה תנועה על הכבישים אבל מצבם ואופי השטח ההררי ברובו מאתגר. במסלולים מסוימים נקצר מרחקים בטיסות פנים.

בהוטן – אוכלוסיה

בהוטן היא מונרכיה חוקתית, שטחה 38,117 קמ”ר כמעט כפול משטח ישראל והאוכלוסייה מונה כ 750 אלף תושבים בלבד. כמחצית מהאוכלוסייה הם ילידי בהוטן הנקראים נאגלופ והם קרוביהם של השבטים הטיבטיים. הקבוצות האתניות הבולטות הן לוצשאמפה שהיגרו מנפאל והשהרצופ מהודו.
היא נפתחה חלקית לעולם ב 1974, ורק בשנת 1999 המלך איפשר כניסת טלוויזיה ואינטרנט.

בהוטן – גיאוגרפיה ומזג אוויר

בבהוטן אין מוצא לים, היא הררית ברובה, כשני שליש מהמדינה התברכו ביערות עד עשירים בשיחי רודודנדרון, עצי אשוח ומגנוליה. ההפרש העצום בגבהים בין החלק הדרומי לחלק הצפוני מ 300 מטרים ועד ל 7000 יוצר תוואי שטח מגוון מרתק ודרמטי.

בצפון בהוטן: פסגות הרים בעלות אקלים קר ביותר ומושלג. הפסגות בגובה של 7,000 מטרים ויותר. הנקודה הגבוהה ביותר היא גאנגק’ארפואנסום בגובה 7,570 מטרים והיא נחשבת לפסגה הגבוהה ביותר בעולם שטרם נכבשה.

במרכז בהוטן: ה”הרים השחורים” זהו אזור שבליבו 2 נהרות עצומים, הפסגות בהרים השחורים מתנשאות לגובה 1,500 עד 2,700 מטר. אזור זה עשיר ביערות וכאן מרוכזת רוב אוכלוסיית בהוטן.האקלים ממוזג ונוח, בחורף קריר ובאביב נעים.

בדרום הממלכה: נמצאות גבעות שיוואלי המתנשאות לגובה 1500 מטר, האזור עשיר ביערות עצים נשירים, ובעמקים אדמת סחף פורייה. בקיץ חם ולח.

בהוטן – חייבים לארגן מראש

מתוך מודעות להיותה של בהוטן הממלכה הבודהיסטית האחרונה בהימלאיה שימור תרבותה הייחודית הפך למטרה חשובה, ונעשים מאמצים רבים למנוע השפעות חיצוניות, בכדי לצמצם את השפעת התיירות מגבילה הממשלה את מספר המטיילים במדינה וע”י גביית סכום גבוה לכל יום טיול נעשה גם סינון של המטיילים שיכולים לטייל בה. הטיול חייב להיות מתוכנן ומוזמן מראש ואל המטיילים בבהוטן מתלווה צוות מקומי שהוכשר לכך.

בהוטן – עובדות מעניינות

בהוטן היחידה בעולם שמאזן הפחמן שלה שלילי, כלומר היא אוגרת יותר פחמן דו-חמצני מאשר היא פולטת, ובכך תורמת למאבק  במשבר האקלים.

יש חוק שמחייב את האזרחים ללבוש בגדים מסורתיים. הבגד שלובשים הגברים נקרא גו והבגד שלובשות הנשים נקרא קירה.

הספורט הלאומי הוא חץ וקשת.

אין אפילו רמזור 1 בבהוטן.

החיה הלאומית היא הטאקין, בהמה צמחונית חביבה שנראית כמו שילוב בין עז ופרה.

ב-1999 באישור המלך חוברה המדינה לאינטרנט ונכנסו לשימוש הטלווזיות.

הבתים בפארו מעוטרים בציורים שונים, על חלקם מצויר איבר מין גברי – כדי להפחיד את השדים ולהבריח אותם.

בהוטן היא המדינה הראשונה בעולם הכמעט נקייה מעישון. החל מ-2005 אסור לגדל, לייבא, לקנות, למכור, לפרסם או לעשן סיגריות או סיגרים במקומות ציבוריים בבהוטן.

החל מדצמבר 2020, בהוטן וישראל מקיימות יחסים דיפלומטיים מלאים.

בבהוטן הומצא מדד "האושר הלאומי הגולמי", אל"ג - מדד אלטרנטיבי לדירוג מדינות.

מקומות נבחרים בבהוטן

טימפו

צ’ורטן הזכרון לזכרו של אבי המלך הוא אתר מעניין נוסף בעיר. בטימפו נמצאים גם מקדשים ומנזרים רבים, שחלקם בני מאות שנים. שווה לבקר במוזיאון הטקסטיל, המציג טקסטילים ארוגים ביד ולהתרשם מתהליך האריגה. בגן החיות המקומי ניתן לבקר את החיה הלאומית- הטאקין. בסופי שבוע מתקיים סמוך לנהר בעיר שוק, זהו השוק הגדול במדינה ומומלץ לבקר בו. בחודש ספטמבר מתקיים בעיר פסטיבל דתיבו עוטים המשתתפים מסיכות צבעוניות ורוקדים לצלילי מוסיקה.

פארו

שני המנזרים המפורסמים של פארו הם Taktshang, שניצב לו בראש צוק, ו- Kyichu Lhakhang, מנזר שנבנה במאה ה- 7 והוא למעשה המנזר העתיק ביותר בבהוטן. Ta Dzong היא טירה מהמאה ה- 17 ובה שוכן כיום המוזיאון הלאומי של בהוטן. גם כאן מתקיים שוק סוף שבוע בו נמכרת תוצרת מקומית, אוכל ויצירות אמנות.

פסטיבל המסכות של טהימפו Thimphu Tshechu (festival)

פה נוכל לראות את ריקודי הנזירים, עטויים בבגדי משי צבעוניים. חלק מהריקודים יהיו ריקודי המסכות, אשר נשתמרו לאורך מסורת ארוכת שנים. מטרת הריקודים לתת לצופה הצצה על מה שהוא עשוי לראות לאחר המוות, וכך להכין אותו לתהליך, הפסטיבל נמשך כ-3 ימים רצופים.

מנזר קן הטיגריס Taktsang Lhakhang

במאה ה-17, אחרי איחוד הממלכה, נבנה במקום המנזר. המקום עלה באש מספר פעמים, בפעם האחרונה בשנות התשעים. וכל פעם נבנה מחדש. בכדי לבקר במנזר עולים בשביל הליכה בסביבות 1000 מטרים, השביל נוח יחסית וההליכה לוקחת בערך 3 שעות, מי שמתקשה בעלייה יוכל להעפיל על גבי פרדה.

כל מאמין בודהיסטי חייב להגיע לכאן לפחות פעם אחת בחיים, הנופים הנשקפים מהדרך וממרפסת התצפית מרהיבים, דגלי התפילה הצבעוניים ועולי הרגל הרבים מוסיפים לאווירה המיוחדת של המקום שנחשב למפורסם ביותר בבהוטן ויש האומרים שהוא היפה ביותר בעולם.

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר