סרי לנקה

“סרי לנקה – האי הטוב ביותר בעולם”

(מרקו פולו, מגלה וחוקר הארצות, על סרי לנקה)

ביקור באי הטרופי סרי לנקה, הממוקם דרומית לתת-היבשת ההודית, הוא מסע תרבותי גיאוגרפי מרתק. טיול לסרי לנקה הוא מפגש עם ארץ טובלת בנופים ירוקים אינסופיים עם מורשת בודהיסטית עתיקה, זהו אי אקזוטי עשיר בטבע ומסביבו חופים ציוריים מעוטרי דקלים. אי קטן, שמאפשר לחוות את כל הטוב שיש למזרח להציע למטיילים, באיזור החוף נבקר בכפרי דייגים מסורתיים, בחופים עם חולות לבנים בשילוב נופש מפנק. בליבו של האי מגוון טיולים רגליים או עם ג’יפים בהרים הנישאים וביערות הגשם, ביקור בחוות תבלינים, מטעי התה ובשמורות הטבע הרבות העשירות בבעלי חיים נדירים.

נפאל >
בהוטן >
סרי לנקה

הצעות לטיולים מיוחדים בסרי לנקה

*את הטיול בסרי לנקה ניתן לשלב עם ביקור בהודו

אנו מתמחים בתפירת טיול עצמאי לסרי לנקה.נבנה יחד איתכם מסלול מיוחד, בפגישה אישית נכין אתכם לטיול ונשיב על כל השאלות. נכין תיק טיול עם מפות ומידע כללי ונקודתי על סרי לנקה והאתרים שתפגשו. נתאם עבורכם את כל סידורי הקרקע- הלינה, התחבורה וההדרכה בטיול. יתלוו אליכם מדריכים מקומיים דוברי אנגלית מעולה, מומחים לאזור. הליווי והשרות בסרי לנקה יינתנו החל משדה התעופה בנחיתתכם ועד לסיום הטיול. והכל בקשר מתמיד איתנו בארץ…

העונה המומלצת לביקור בסרי לנקה:
נובמבר עד מרץ: במרכז האי שם נמצאים ההרים, התבלינים והתה.
נובמבר עד מרץ: בדרום ובמערב האי שם נמצאים החופים וכפרי הדייגים.
בקיץ: האיזור הצפוני והמזרחי של סרי לנקה נהנה ממזג אוויר יבש יותר יחסית ושמשי.
בסרי לנקה שני מונסונים שונים, כשהכבד יותר ביניהם מאפריל עד ספטמבר והקל יותר מביניהם משפיע על המדינה מנובמבר ועד דצמבר. המונסונים משפיעים על חלקים שונים באי ולכן הזמן המומלץ לטיול בסרי לנקה תלוי במקומות בהם תרצו לבקר.
יש לקחת בחשבון שגם בעונה היבשה עלול לרדת גשם…

לינה: ניתן לשלב בטיול בסרי לנקה לינה ברזורטים מפוארים לשפת החופים המרהיבים, בלב היבשת אנו משלבים לינה בחוות תבלינים ובמלונות בוטיק מיוחדים.

תחבורה: במהלך הטיול לסרי לנקה ילווה אתכם נהג מיומן וזהיר ברכב פרטי נוח חדיש וממוזג. במקומות מסוימים ניעזר בג’יפים המיועדים לביקור בשמורות הטבע ולצפייה בחיות הבר.

סרי לנקה – אוכלוסיה

שטחו של האי 62,710 קמ”ר. סרי לנקה היא רפובליקה דמוקרטית, המונה כ-21 מיליון אזרחים, מרביתם בודהיסטים. הקבוצה האתנית הגדולה היא סינהלים, צאצאיהם של מתיישבים שהגיעו מצפון הודו בערך לפני 2500 שנים. הקבוצה האתנית השנייה בגודלה, הטמילים, צאצאיהם של מאות אלפי טמילים שהובאו לאי על ידי הבריטים ממדינת טאמיל נאדו שבדרום הודו כדי לעבוד בתעשיית התה.

סרי לנקה – גיאוגרפיה

האי סרי לנקה שוכן באוקיינוס ההודי דרום מערבית למפרץ בנגל ודרום מזרחית לים הערבי. בין האי לתת-היבשת ההודית מפריד מפרץ מנאר ומצר פלק. הטופוגרפיה באי עולה מגובה פני הים בהדרגה אל ההרים הנמצאים במרכז האי. הנקודה הגבוהה ביותר היא פסגתו של ההר “פידורוטלגלה” בגובה 2524 מטר, מהמרכז ההררי של האי נובעים מספר נהרות הזורמים אל הים שמסביב.

סרי לנקה – מזג אוויר

האקלים בסרי לנקה הוא אקלים טרופי. ההבדלים בין הטמפרטורות בעונות השנה אינם גבוהים. כמות המשקעים השנתית נעה בין 1,000 מילימטרים בצפון ובמזרח המדינה ל 7000 מילימטרים בדרום-מערב המדינה. רוב הגשמים יורדים מאפריל ועד ספטמבר. במקומות הנמוכים הטמפרטורה הממוצעת סביב 30 מעלות ובמרכז ההררי קריר יותר ושם הטמפרטורה נעה סביב 17 מעלות.

מקומות נבחרים בסרי לנקה

סיגרייה

העלייה אליה כוללת טיפוס ב-1,200 מדרגות, את הטיפוס מלווים ציורי קיר מרשימים שצויורו על קירות הצוק. מלמעלה נשקף נוף מרהיב של הרים מיוערים. המצודה מוקפת בגנים יפהפיים שבהם מזרקות ובריכות מים.

נווארה אליה ומטעי התה

כדאי לשלב ביקור במפעל תה ולהתרשם מתהליך הייצור. מטעי התה פרוסים על שטחים עצומים בעיקר בגבהים שמעל ל – 1000 מטרים. מתוך 20 מיליון תושבי האי יותר ממיליון מועסקים בתעשיית התה.העיר נווארה אליה נוסדה במאה ה-19 על ידי הבריטים שהתאהבו באזור ובמזג האוויר הקריר. הביקור בעיר, הוא כמו קפיצה קטנה לבריטניה.

דמבולה ומקדש המערות

במתחם יש עשרות מערות אשר שימשו למגורי נזירים וחמש שימשו כמקדשים. מערות המקדשים מעוטרות בציורים ופסלי בודהה הגדול מבינהם הוא פסל של בודהה שוכב שאורכו 15 מטר.במרחק של 20 ק”מ מדמבולה במקדש נלנדה ניצב העץ של בודהה שלפי המיתולוגיה הבודהה מדט תחתיו וכיום משמש כאתר עלייה לרגל.

נגומבו ושוק הדייגים

עיר נעימה עם חוף יפה וסירות דייגים צבעוניות. כל בוקר סירות הדייג חוזרות לנמל עמוסות בסחורה ופורקות את שללן לשוק דגים גדול וססגוני המשמר את אופיו המסורתי.

פילים בפינוואלה

בתחילת הדרך שכנו כאן שבעה פילים יתומים, היום זוכים כאן לטיפול מסור עשרות פילים. המפגש עם פיל הוא חוויה מרגשת ומיוחדת. בביקור באתר ניתן ומומלץ לחזות בהאכלת הפילים וברחצת הפילים שמתקיימות שלוש פעמים ביום ומאפשרות לצפות בהם מקרוב.

קאנדי

מבוך של סמטאות מעוטרות במבנים עתיקים, מקדשים, חנויות תבלינים ומזכרות. זהו אחד מאתרי העלייה לרגל החשובים ביותר בעולם הבודהיסטי בו על פי האמונה שמורה אחת משיניו של הבודהה. המקדש שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו,  מוקף בבריכת מים ובחומות לבנות, והחלל הפנימי שלו מקושט בפסלים, ציורים ועיטורי זהב.

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר