להדפסת מסלול:

ספרו לאחרים:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

טיול לנפאל בשילוב ג'יפים – 13 לילות

טיול לנפאל, נבקר בקטמנדו ובפוקרה ונשלב טיול ג'יפים לרכס האנפורנה, לכפרים והפסגות של ההימלאיה

חבל ארץ

קטמנדו, פוקרה, צ'יטוואן

מדינות

נפאל

עונה מומלצת

מרץ – אפריל
ספט' – אוקט'

משך הטיול

13 לילות

תחבורה

רכב פרטי, טיול ג'יפים, טיסת פנים

לינה

בנגרקוט לינה עם נוף לאוורסט, בפוקרה לשפת האגם

אוכל

קורס בישול בבית משפחה מקומית, דוכנים בשווקים מקומיים

התבלינים שהוספנו למסלול:

טיול בנפאל, ארץ הפסגות המושלגות, ביתו של האוורסט. נטייל ברחובות קטמנדו הבירה, במקדשים ובארמונות העתיקים, ונהנה גם מן הטבע הפראי של נפאל בכפר הקסום נגרקוט, נצא לטיול ג'יפים ברכס האנפורנה, בינות לכפרים בהם הזמן עצר מלכת הרבה שלג ונופים משגעים. נבקר בפוקרה השוכנת לגדות אם פאווה וממנה נשקפים רכסי ההרים בין הגבוהים בעולם . נבקר בשמורת הטבע צ'יטוואן – ביתם של הקרנפים, הפילים ועוד מינים רבים של בעלי חיים.

אחד המקומות הכי שווים בעולם להשקים קום ולהנות מזריחה זהו הכפר נגרקוט בו נבקר בטיול, איפה יש עוד מקום לשבת במרפסת עם כוס קפה ביד ולראות את הקרניים הראשונות של השמש מאירות את ההר הגבוהה ביותר בעולם...?

מסלול הטיול

יום 1

נחיתה בקטמנדו, בירת נפאל. בשדה התעופה יפגוש אתכם הנציג שלי, ואיתו תסעו אל בית המלון.  לאחר התארגנות בבית המלון נצא לסיור היכרות עם העיר.
קטמנדו השוכנת בעמק קטמנדו היא העיר הגדולה ביותר והמפותחת ביותר בנפאל. היא מושכת אליה תיירים רבים בדרכם לכבוש את פסגות ההימלאיה. נבקר בכיכר המרכזית – כיכר דורבאר, אשר שימשה בעבר כמרכז העיר ובה ניצב הארמון הישן ועשרות מקדשים עתיקים בנויים בסגנון מסורתי, בשילוב של עץ ואבן ומהווים יצירות אמנות מרשימות.
לינה בקטמנדו.

יום 2

נבלה את היום בקטמנדו. נבקר במקדש סוויאמבהונט הידוע גם כמקדש הקופים בשל הקופים הקדושים החיים במקדש וסביבו. מן הסטופה הממוקמת בראש הגבעה, ומעוטרת בעיניו של הבודהה – הסמל הבולט ביותר של הבודהיזם בנפאל, ניתן להשקיף על העמק כולו. נבקר במקדש פאשופאטינט – המקדש ההינדי העתיק ביותר בנפאל ואחד החשובים והמרכזיים למאמיניו של האל שיווה. ובבודההנט, מרכז בודהיסטי גדול ובו הסטופה הגדולה בנפאל, אליה נוהרים מאות ואף אלפי מאמינים, מקיפים אותה וחוזרים על המנטרות הקדושות.
נטייל ברובע הטאמל – רובע התרמילאים עמוס הסחורות, עשיר בצבעים ובריחות.
לינה בקטמנדו.

יום 3

נצא בבוקר מקטמנדו לכיוון הכפר השליו נגרקוט. בדרכנו נבקר בבהקטפור – העיר השלישית בגודלה בעמק קטמנדו ובעבר בירתה של הממלכה. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ונבקר במקדשים הבנויים אבן, עץ ומתכות, מעשי ידי אמן.
בהמשך היום נגיע אל הכפר נגרקוט ממנו נשקפים נופים ציוריים של ההימלאיה והאוורסט. נבלה את שעות אחר הצהריים והערב בכפר הקסום.
לינה בנגרקוט.

יום 4

נשקים קום לתצפית זריחה, נחזה בקרני השמש הראשונות מאירות על הר האוורסט, לאחר ארוחת הבוקר נצא מנגרקוט חזרה לקטמנדו, ומשם בטיסה אל פוקרה. העיירה השלווה שוכנת לגדות אגם  ומשמשת כבסיס יציאה לטרקים רבים בהרי ההימלאיה, וכמקום נפלא לנוח ולנפוש אחרי הטיפוס הקשה אל הפסגה, והירידה הלא פחות מאתגרת. לאחר התארגנות בבית המלון נצא לסיור היכרות עם העיר.
לינה בפוקרה לשפת האגם

יום 5

נבלה את היום בפוקרה המקסימה ובאזור. נצא מוקדם בבוקר אל גבעת סרנגקוט ונחזה בזריחה המרהיבה בנוף ההררי. נשוב לפוקרה לארוחת בוקר, ומשם נסע אל סטופת השלום. נבקר בסטופה ונצא לטיול רגלי קצר באזור. נבקר במפלי דיוויס, נבקר במערות גופטשור, במחנה הפליטים הטיבטי ובמערת עטלפים מרשימה. נצא לשייט באגם פאווה. נחצה את האגם ונצא לטיול רגלי בכפר מעברו השני של האגם.
לינה בפוקרה.

יום 6

אחרי ארוחת הבוקר נצא ליום הראשון של טיול הג'יפים בשבילי ההרים של ההימלאיה. זהו שביל אשר שימש בעבר כחלק ממסלול הטרק סובב אנפורנה וכיום הוכשר לטיולי ג'יפים. ניסע אל עבר הכפר טאטופאני. בדרך נשקפים נופים מרהיבים של פסגות ההימלאיה הגבוהות. בדרכנו נעצור לארוחת צהריים בכפר בני. בשעות אחר הצהריים נגיע אל טאטופאני ונתפנק בטבילה במעיינות החמים שבכפר.
לינה בטאטופאני.

יום 7

בשעות הבוקר המוקדמות נמשיך בדרכנו ניסע דרך כפרים נידחים הבנויים בסגנון ייחודי להרים, סטופות ומקדשים.  נגיע אל מפלי דאנה המרשימים ונלגום צ'אי על מול זרימת המים העוצמתית. נמשיך בדרכנו אל הכפר מרפה. זהו כפר בודהיסטי מיוחד ובו מקדש עתיק. לאחר התארגנות נצא לסיור רגלי בכפר ובמקדש.
לינה במרפה.

יום 8

נצא ברכב אל עבר אגם טיטי הקסום. נהנה מטיול רגלי באזור האגם ואל הכפר טיטי. נבקר בכפרים נוספים ונשוב אל הרכב. משם נמשיך אל הכפר ג'ומסום.
לינה בג'ומסום

יום 9

זהו היום האחרון לטיול הג'יפים והמרהיב שבהם. נעפיל ברכב אל הכפר מוקטינאת השוכן בגובה 3,760 מטר, בקרבת מעבר ההרים טהורנג לה. מהכפר האותנטי הזה נשקפים נופים של פסגות האנפורנה והדאולגירי. זהו גם השער של אזור המוסטנג המדברי אשר נוצר בשל הגובה הרב שחוסם א ענני הגשם ויוצר אקלים יבש ומדברי בגובה רב.
לאחר הביקור במוקאטינט נשוב לג'ומסום.
לינה בג'ומסום

יום 10

נסיים את טיול הג'יפים ונצא בטיסה מרשימה במיוחד מעל פסגות רכס האנאפורנה חזרה לפוקרה. לאחר התארגנות ומנוחה נשלים את ביקורנו בעיירה.
לינה בפוקרה לשפת האגם

יום 11

נצא ברכב אל שמורת הטבע צ'יטוואן, השמורה הראשונה אשר יוסדה בנפאל, ואחת המעניינות שביניהן. שמורת צ'יטוואן משתרעת על פני שטח מישורי ברובו, מראה שאינו אופייני לנפאל, ולפיכך מתרכזים באזור מינים רבים של יונקים, ציפורים חרקים וצמחים. המגוון רב והמראות יפים. לאחר ההגעה נצא לטיול ביערות שבשמורה.
לינה בצ'יטוואן

יום 12

נבלה את היום בשמורת הטבע המרהיבה, ונהנה מפעילויות שונות בטבע. נצא לרכיבה על פילים ונתרשם מן הצמחייה העשירה, נטייל בשבילי השמורה ונצא לשייט בסירת קאנו בנהר.
נצא לתצפית על הציפורים אשר חלקן חיות בשמורה דרך קבע, וחלקן עוברות כאן בדרך למקומות אחרים וכמובן נבקר את הקרנפים המיוחדים שחיים כאן בשלווה.
לינה בצ'יטוואן

יום 13

לאחר עוד בוקר קסום בשמורה נצא אל קטמנדו. לאחר ההגעה נבקר בשווקי העיר ובעיירות והכפרים בעמק קטמנדו.
לינה בקטמנדו

יום 14

נשלים את הביקור בעיר, בצהריים נגיע אל שדה התעופה ונצא בטיסה לארץ.

כל  הטיולים באתר הם דוגמאות בלבד ומובאים כ״הצעת הגשה״.
להתאמת הטיול שלכם והצעת מחיר אישית פנו אלינו ללא התחייבות

אולי יעניינו אותך טיולים נוספים

טיול להימלאיה הירוקה – 14 לילות

טיול לאזור הכי ירוק של ההימלאיה, נהר הגנגס וההינדואיזם ברישיקש, טיולים רגליים בעמק בנג'ר, הבודהיזם בדהרמסלה והסיקים באמריצר.

דרום הודו קלאסי – 15 לילות

טיול קלאסי לדרום הודו, הטקסים במקדשיה העתיקים של טאמיל נאדו, מטעי התה, ניחוח התבלינים ותעלות המים של קרלה.

לתכנון הטיול הבא שלך
צור/צרי קשר