צור קשר מידע לטיול בהודומאמרים על הודוהמלצותדרום הודוצפון הודו - ההימלאיה ההודיתהודו הקלאסיתהודוראשי
     

מאמרים על הודו

לכם, המתעניינים בהודו בכלל וב טיולים בהודו בפרט, מוגשים מספר מאמרים על הודו. טיול להודו מקבל ערך נוסף כשקוראים ומבינים את הודו, אתריה ותרבותה. תהנו מהקריאה ובעיקר מהודו...פסטיבל הקומב מלה 2021 - הארידואר »

אחת לשלוש שנים נחגג בהודו הפסטיבל הדתי הגדול ורב המשתתפים ביותר בעולם - ה"קומב-מלה". מקור הפסטיבל, כמו חגים רבים אחרים בהודו, הוא סיפור מיתולוגי, אחד מיני רבים, על מלחמת האלים בשדים, מלחמת הטוב ברע ועל הניצחון הבלתי נמנע של הכוחות הטוב. הפסטיבל הקרוב יהיה בעיר הארידואר בין ינואר לאפריל 2021

                                                                        לקריאת המאמר כולו לחץ כאן...פסטיבל לדאק »

בכל שנה, בספטמבר נצבעת העיר לה – בירת מחוז לדאק בשלל צבעים, תלבושות מסורתיות, תחפושות בודהיסטיות טקסיות, כלי נגינה טיבטים, הודים ומונגולים, שירה וריקודים. זהו פסטיבל לדאק המושך אליו את תושבי כל הכפרים והשבטים באזור לכינוס שנתי בו מחליפים התושבים מידע, סחורות, גידולים, סיפורי גבורה ואומץ של תושבי ההרים והרבה תרבות.

                                                                          לקריאת המאמר כולו לחץ כאןפסטיבל הגמלים בפושקר – רג'יסטאן »

 במדינת רג'סטאן, ארץ המהרג'ות המדברית, לגדות אגם קדוש שוכנת העיר, הקדושה לא פחות, פושקר.
העיר השלווה, שבתיה וסמטאותיה נראים כאילו נלקחו מתוך סיפורי האגדות על מהרג'ות ונסיכים, היא בדרך כלל אי של שקט. עיר נינוחה ורגועה. אך למשך כשבועיים נוהרים אליה מאות אלפי אנשים, גמלים סוסים ומיני בקר שונים ומשונים אל יריד הגמלים הגדול של פושקר.

 

                                                                       לקריאת המאמר כולו לחץ כאןאגרה והטאג' מהאל »
כשחושבים על אגרה עולה מיד התמונה של המבנה היפה בהודו כולה, ואחד מן המרשימים בתבל הטאג' מאהל. זהו ללא ספק המעשה הגדול, המרשים והיקר ביותר בעולם שנעשה מאהבה. הטאג' מאהל הוא אחוזת קבר עצומה אשר בנה הקיסר המוגולי שאח' ג'אהן לאשתו האהובה מומטאז. הייתה זו אשתו השנייה אשר מתה בשעת לידה בשנת 1631. מותה הכה את הקיסר בשברון לב, ומסופר כי שערו הלבין בין לילה.                                                                    לקריאת המאמר כולו לחץ כאן

אמריצר ומקדש הזהב »

מקדש הזהב המצוי בעיר הוא המקום הקדוש ביותר עבור הסיקים, וזהו גם מוקד העניין התיירותי העיקרי בעיר. בשנת 1761 הוחרב המקדש על-ידי אחמד שאה דוראני המוגולי. המקדש נבנה מחדש בשנת 1764, ובשנת 1802 הוא צופה בנחושת ולאחר מכן בציפוי זהב ומאז שמו מקדש הזהב. נאמר כי הכיפה העליונה מצופה בכ-750 ק"ג של זהב טהור.         

                                                                         לקריאת המאמר כולו לחץ כאןדהרמסלה »
ביקור בצפון הודו אינו שלם ללא ביקור בדהרמסלה, או למעשה בסביבות דהרמסלה. האזור הפך לפופולארי החל מסוף שנות ה-50 בעקבות הגירתו של הדלאי לאמה מטיבט למקלוד גאנג' – עיירה מעל דרמסאלה. מאז נוהרים למקום המוני מאמינים טיבטים ומערביים כדי לטעום מהבודהיזם הטיבטי ומנהגיו. דרמסלה כשלעצמה היא עיר אשר בה אין עניין מיוחד לתייר, ומוקדי העניין נמצאים באזור שמעל העיר, ובעיקר בעיירה מקלוד גאנג', ובשני הכפרים הסמוכים בהגסו ודהרמקוט.                                               לקריאת המאמר כולו לחץ כאן

נשים בהודו »

האם יש דהרמה (חוק) לנשים ? מה היחס לנשים ?
בהינדואיזם למעשה אין כל התייחסות לאישה. הכל נכתב ונעשה על-ידי הגברים. מאידך גיסא הודו היא נשית. דרום הודו כולה מאמינה באלה. הכוח האולטימטיבי בעולם הוא נשי, כוח השאקטי. הכוח הגברי זקוק לנשי על מנת שיקרה משהו. פולחן נכון מתבצע תמיד עם כוח נשי מעורב. במיתולוגיה מוזכרת דורגה, האלה הלוחמת, כחזקה ביותר ביקום.                           

                                                                         לקריאת המאמר כולו לחץ כאןפסטיבל הפסטיבלים - ההולי »

הודו היא מדינת הפסטיבלים. כמעט בכל חודש מוצאים ההודים סיבה אחרת לחגוג ועובדה זו הופכת את שיגרת החיים בתת היבשת המרתקת הזו למעניינת הרבה יותר. מבין כל החגיגות יש כמה פסטיבלים בולטים במיוחד, ואם אתם מתכננים להגיע להודו בימי החגיגות מומלץ לא לפספס.

                                                                          לקריאת המאמר כולו לחץ כאןהודו
פסטיבל הקומב מלה 2021
טיול עצמאי בהודו
טיול עם פסטיבל
הודו למתקדמים
טיול ג'יפים בהודו
טיול משפחות להודו
הודו לאנשי עסקים
טיול נשים להודו
תרמילאי בסטייל בהודו
טרקים בהודו
נפאל
אודות
- מפת האתר -
טיול להודו
טיולים בהודו

טיולים להודו
 
  טיול בהודו  
טיול מאורגן להודודרום הודוצפון הודובית מלון בדלהיבתי מלון בהודוהודוטיול להודוטיול בהודוטיולים בהודוטיולים להודו
כל הזכויות שמורות ל- אליק חודי טיולים מיוחדים להודו  go2india.co.il
- בניית אתרי אינטרנט PureSimple -